KONST / Litografier / Färglitografi 8862252
nr 886 2252
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, Esaias Thorén (1901-1981), 2/100, signerad, motivet: 26x37
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
måndag 7 april 2014
kl 20:47:45
500 kr
350 kr
600 kr
700 kr
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén